sadsad x
asdasd
Hakkımızda

Hakkımızda

Türk hazır giyim sektörünün lideri Sarar, ticari faaliyetlerine 1944 yılında Eskişehir’de başlamıştır.

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı firma bugün; Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 120.000 metrekarelik alana kurulu modern üç fabrikası, Eskişehir-Kütahya yolu üzerindeki 185.000 metrekarelik alana kurulu Sarev Ev Tekstil ve Gömlek Fabrikası son olarak ta İstanbul Bomonti’deki Sarar Kadın Hazır Giyim üretim birimi ile tekstil ve hazır giyim sektöründe üretimine devam etmektedir.

Türkiye’de beş büyük üretim fabrikası ve 5000’in üzerinde çalışanı, yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışan Sarar, günümüzde 5 kıta ve 55 ülkede olmak üzere yurt dışında 80 şehirde, Türkiye’de ise 75 şehirde 180’den fazla Sarar konseptli mağazası ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Sarar, Sarar Kadın, Interview Sarar, CCS, Sarar Eşarp, Sarev ve Sartoria Sarar markaları ile yurt içinde 180’den fazla perakende mağazasına ve 800’ün üzerinde satış noktasına sahiptir. Yurt dışında ise 15’i Avrupa’da, 19’u ABD’de ve 51’i diğer ülkelerde olmak üzere 85 konsept mağazası bulunmaktadır.

Sarar; Avrupa, ABD, Rusya, Mısır, Türki Cumhuriyetleri, Orta Doğu ve Körfez Ülkeleri’nde gerek konsept mağazaları gerekse satış noktaları ile geniş bir satış ağına sahiptir. Sarar çatısı altında, sermayelerinin tamamı Sarar’a ait ve bulundukları bölgelerin pazarlama ve markalaşma faaliyetlerini yürütmek üzere, Sarar Europe GmbH, Sarar USA Inc., Sarar Moscow ve Sarar Shanghai Trading Co. şirketleri kurulmuştur.

Sarar Group, Avrupa Birliği ülkelerinde markalaşma, pazarlama ve satış faaliyetlerini yürütmek amacıyla, 3 Ocak 2000’de merkezi Almanya’nın Düsseldorf kentinde bulunan “Sarar Europe GmbH” şirketini kurmuştur. Avrupa’daki toptan ve perakende operasyonlarının yürütüldüğü bu şirkete bağlı olarak ,2002 – 2015 yılları arasında Almanya’da 7 , Avusturya’da 1, İspanya’da 1, Belçika’da 1, İsviçre’de 2, Çek Cumhuriyeti’nde 2 ve Macaristan’da 1 mağaza olmak üzere Avrupa’da Sarar konseptine sahip 15 perakende satış mağazası hizmete girmiştir.

Aynı amaçlar doğrultusunda, 19 Eylül 2001 tarihinde ABD operasyonlarını düzenlemek ve yönetmek üzere “Sarar USA Inc.” isimli şirket kurulmuştur. Bu şirket, 2002-2015 arasında ABD’nin değişik eyalet ve kentlerinde açılan ve halen faaliyet gösteren toplam 19 adet perakende satış mağazasına sahiptir. Bu mağazaların yanı sıra, Sarar mağazalarının bulunmadığı şehirlerde de çeşitli alışveriş merkezlerinde Sarar ürünleri satışa sunulmaktadır.

Bayilik anlamında yürütülen OtoSar Otomotiv Petrol Ürünleri Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş, Hyundai marka binek ve hafif ticari araçların yetkili bayisi ve yedek parça servis istasyonu olarak 2001 yılından beri faaliyetlerine devam etmektedir.

Yine bayilik anlamında yürütülen Toyota Plaza Sarar Otomotiv Petrol Ürünleri Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş ise, Toyota marka binek ve hafif ticari araçların yetkili bayisi ve yedek parça servis istasyonu olarak 1997 yılından beri hizmet vermektedir.

Yine bu kapsamda 13 Mart 1995 yılında hizmete giren Sarar Sigorta A.Ş, sektörün lider sigorta şirketlerinin acentesi olarak, faaliyet göstermektedir.

Ana faaliyet konusu bilişim ve teknoloji olan Sarar Bilişim, İletişim ve İşletim Sistemleri A.Ş, bilgisayar donanımı, telefon ve santral cihazlarının satış ve teknik servisi olarak, faaliyetlerine devam etmektedir.

Yurtiçinde başarıyla devam eden tekstil dışı yatırımlarına, gelecek dönemde ivme kazandırmak anlamında çalışmalarına hızla devam eden Sarar Group, bu kapsamda İstanbul Beylikdüzü’nde 10 dönüm arsa üzerine inşaatına başlanan 240 odalı 5 yıldızlı oteli, Aralık 2017’de faaliyete geçirmeyi planlamaktadır. Bu doğrultuda değerlendirilebilecek ve 2014 yılından beri Düzce’de devam eden otel inşaatının Ağustos 2017’de, yine 2014 yılında Eskişehir’in Kızılcıklı Mevkii, Porsuk çayı kenarında inşaatına başlanan butik otelin ise Haziran 2017’de faaliyete geçmesi hedeflenmektedir. 2006 yılında satın alınan Eskişehir Eski Otogarı’na ise, gelecek dönemde termal, alışveriş merkezli ve 5 yıldızlı bir otel yapılması planlanmaktadır. Sarar Group, otel yatırımlarına ek olarak tekstildeki hizmet kalitesinden aldığı tecrübe ve şıklık anlayışıyla 2014 yılında Odunpazarı’nda inşaatına başlanan tarihi restaurantı da 2016’nın ilk çeyreğinde müşterilerinin hizmetine sunmayı amaçlamaktadır.

Son olarak Ankara yolunda, 270 dönümlük arazi üzerine yapılması planlanan 14 Megawatt’lık güneş enerjisi santralinin, 1 Megawatt’lık kısmı için gerekli izinleri alan Sarar Group, bu alanda çalışmalarına hızlıca başlamıştır.

Sarar Grubu’nun ev tekstili markası olan Sarev, sektöre ilk adımını 2005 yılının sonlarında atmıştır. Kısa zamanda Türkiye’de ve dünya üzerinde tanınan, güçlü bir marka olmayı başaran Sarev’in kuruluşundan bu yana değişmez hedefi; Sarar geleneğinden gelen yüksek kalite anlayışı, modernliği ve doğallığı birleştiren çizgisiyle Türkiye ve dünyada, ev tekstili sektörünün öncü isimlerinden biri olabilmektir.

Sarar olarak mağazacılık alanındaki büyümesini ulusal piyasada tamamlamış olduğu inancında olan Sarar Group, gelecek yıllarda sürdürülebilir büyüme stratejisini Sarar Home Textile, Marketing, Franchising, Joint Venture ve Know – How lisans anlaşmalarıyla yeni iş birlikleri oluşturmak ve geliştirmek üzerinden şekillendirmeyi planlamaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.