Alez Modelleri

Sadece stoktakileri göster
Görünüm
Toplam 14 ürün görüntüleniyor.

Alez Modelleri ve Fiyatları - SAREV

Bilim insanları sağlıklı bir yaşam için insanların günde en az 7 saat uyumaları gerektiğini söylüyor. Sağlıklı ve kaliteli bir uyku içinse yatak ve yastıklarımız oldukça önemlidir. Aslında herkesin kullanması gereken yatak ve yastık çeşitleri farklıdır. İnsanlar bazı sağlık problemlerine göre veya rahat edebilme şekillerine göre farklı yatak ve yastık modellerini tercih ederler. Örneğin bazı insanlar yumuşak yataklarda yatmayı severler bazı insanlar ise orta sert yataklarda yatmayı tercih ederler. Bunun yanında yan, yüz üstü, sırt üstü uyuyan insanların da farklı özelliklere sahip yastıklar kullanmaları gereklidir. Diyelim ki kendi zevkiniz ve sağlığınız için en ideal yatak ve yastığı buldunuz. Böyle bir durumda herkes bu yatak ve yastığın hızlıca eskimemesini ve uzun ömürlü olmasını ister. Tam bu noktada işinize yarayacak mükemmel bir yatak odası tekstil ürünü bulunmaktadır: Alezler!

Alez Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Eskiden yatağımızın üzerine sadece çarşaf sererken artık günümüzde alez adı verilen koruyucu tabakalar yerleştiriyoruz. Bir nevi “koruyucu” olan alezler yastık alezi ve yatak alezi olarak ikiye ayrılır. Bu ürünleri kullanarak yastıklarınızı ve yataklarınızı her türlü kirden, tozdan, lekeden ve çizilmelerden koruyabilirsiniz. Alezlerin yastık alezi, çift kişilik yatak alezi ve tek kişilik yatak alezi olmak üzere çeşitleri bulunur. Alezler oldukça işlevsel ürünlerdir. Özellikle yatakta yeme içmeyi seven insanlar için adeta birer kurtarıcıdır. Böyle bir durumda yatağa dökülme potansiyeli olan her türlü yiyecek, içecek ve lekelerden yatağı korur.

Alez Modelleri Nelerdir?

Kapitone Alezler: Kapitone alezler pamuklu ve standart kullanım için üretilmiş alezlerdir. Tek kat veya çift kat şeklinde olabilirler. %100 pamuktan üretilmiş kapitone alezler nefes alabilen yapısı sayesinde yüksek oranda hava geçirgenliği sağlar ve gece terlemeyi engeller. Ayrıca yüksek nem çekme özelliği sayesinde gece terlemeleri nedeniyle terin yatağa geçmesini, zamanla yatakta bakteri üremesini ve yatağın kirlenmesini engeller.

Su Geçirmez Alezler: Su geçirmez alezler özellikle yatakta yeme içmeyi sevenler ve çocuklu aileler için tam bir kurtarıcıdır. Su geçirmez alezlerin alt kısmı muşamba malzemeyle kaplıdır ve su geçirmezdir. Bu tabakanın üzerinde ise klasik pamuk kısım bulunur. Yani vücuda temas eden pamuk kısım olduğundan dolayı hava geçirgenliği özelliğini kaybetmez. Dolayısıyla ne kadar fazla miktarda sıvı dökülürse dökülsün alezin muşamba kısmından geçip yatağa ulaşamaz. Bu sebeple yatakta yeme içmeyi seven ve idrar kaçırma problemi olacak kadar küçük yaşta çocuklar için bebek alezi çok işlevsel ve kullanışlı bir üründür.

Fitted Alezler: Fitted kelimesinin anlamı “döşenmiş” demektir. Kelime anlamından da anlaşılacağı üzere fitted alezler yatağın dört tarafını saran koruyucu alez modellerindendir. Yani bir nevi lastikli çarşaflar gibi yatağın kenarlarına geçirilerek kullanılır. Ayrıca fitted alezler üzerine örtülecek olan çarşafın da kaymasını engelleyerek kullanım kolaylığı sağlar. Fitted alezleri alırken dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Fitted alezler yatağı saran esnek bir yapıda olduğu için tam olarak yatağınızın boyutunda fitted alezler tercih etmelisiniz.

Alez Fiyatları

Alez fiyatları genel olarak üretildiği malzemelere ve modeline göre değişkenlik gösterir. Su geçirmez alezler biraz daha pahalı iken kapitone ve fitted alezler daha uygun fiyatlı seçeneklerdendir. Siz de bu oldukça işlevsel üründen edinmek istiyorsanız Sarev beyaz ev tekstili /beyaz ürünler içerisinde yer alan birçok modeldeki alez çeşitlerinden ihtiyacınıza göre olanı seçebilirsiniz. Sarev alezler ile hem yatağınızın ve yastığınızın uzun ömürlü olmasını sağlayacak hem de kaliteli uyku zamanları geçirebileceksiniz.

En şık ve uygun fiyatlı alez modelleri için tıklayınız.