Throw

Sadece stoktakileri göster
Görünüm
Toplam 34 ürün görüntüleniyor.

Koltuk Şalı Throw Modelleri ve Fiyatları - SAREV

Throw’un kelime anlamı “atmak” demektir. Kanepe veya yatağın üzerine atılan örtülere bu bağlamda throw denir. Modern koltuk örtüleri içerisinde yer alan throwlar hem dekoratif amaçlı hem de işlevsel özellikleri olan ürünlerdir. Dekoratif kullanım alanlarına baktığımızda mobilyalarınızla uyumlu throwları oturma odasında bir koltuğun üzerine koyabilirsiniz. Koltuk şalı ve örtüsü olarak kullanarak estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Yatak odasında da odaya uyumlu olan çeşitli renklerde ve desenlerde throwları yatak ucuna koyarak yatak odanıza modern bir hava katabilirsiniz. Throwların dekoratif özelliklerinin yanı sıra işlevsel özellikleri de vardır. Örneğin oturma odasında koltuklarınızın çabuk eskimemesi için üzerine throw serebilirsiniz. Bunun dışında throwları yine oturma odasında bir TV battaniyesi ve koltuk örtüsü şeklinde de kullanabilirsiniz. Ayrıca yatak odasında da throwları serin yaz gecelerinde örtünmek için değerlendirebilirsiniz. Yün, ipek ve akrilikli malzeme yapısına sahip throw modelleri, evinizde her zaman gözde tercihiniz olacak.

Throw Koltuk Battaniyesi ve Battaniye Arasındaki Fark Nedir?

Throw ve battaniyeler birbirine benzer özellikler gösterseler de bazı farklılıkları vardır. Bu iki ev tekstil ürünündeki en göze çarpan iki fark boyutları ve kullanım alanlarıdır. Battaniyeler genellikle yataklar üzerinde kullanılır. Bu sebeple yatak boyutunda olan battaniyeler büyük boyutlardaki ürünlerdir. Throwlar ise koltuk, kanepe veya sandalye gibi eşyaların üzerinde kullanıldığından dolayı daha küçük boyutlardaki koltuk battaniyesidir. Throwların en büyük boyutu olan yatak için üretilen throwlar bile yatak boyutunun hemen hemen yarısı kadardır. Boyutları dışında throw ve battaniyelerin bir diğer önemli farklı ise kullanım amaçlarıdır. Battaniyeler gece örtünmek için kullanıldığından dolayı genellikle sıcak tutan malzemeler olan yün veya pamuk gibi malzemelerden üretilirler. Throwlar ise genel olarak dekoratif amaçlı kullanıldıklarından dolayı çok çeşitli kumaşlarla, geniş renk ve desen skalası ile üretilebilirler.

Throw Koltuk Örtüsü Modelleri Nelerdir?

Koltuk örtüsü olarak da bilinen throwlar genel olarak dekoratif amaçlı kullanıldıklarından dolayı oldukça fazla kumaş çeşidi ile birlikte üretilebilmektedirler. Gelin throw modellerine birlikte göz atalım.

Pamuk Throwlar: Pamuktan üretilen koltuk örtüsü throwlar genellikle en çok kullanılan throw modelidir. Yumuşak ve hafif yapısından dolayı evin her köşesinde rahatlıkla kullanılır. Çeşitli renklerde ve desenlerde üretilebilirler. Pamuktan üretilmiş throwlar hem oturma odasında koltuk ve sandalyelerin üzerinde hem de yatak odasında yatağın üzerinde oldukça hoş durmaktadırlar.

Yün Throwlar: Yün kumaş yapısı gereği sıcak tutan kumaş çeşitlerindendir. Bu sebeple yünden üretilmiş throwlar kış ayları için oldukça kullanışlı ürünlerdir. Örneğin bir TV battaniyesi olarak kullanacağınız yün throwu kışın oturma odasında üşüdüğünüzde ya da balkona çıkarken rahatlıkla üzerinize alabilirsiniz. Ayrıca yün throwları sıcak tutma özelliğinden dolayı yatak odanızda bir örtü olarak da kullanabilirsiniz.

Kadife Throwlar: Kadifeden üretilmiş throwlar yumuşak ve parlak bir görünüme sahiptir. Dolayısıyla konulduğu odaya şık bir hava katar. Kadife throwları klasik olarak dekore edilmiş bir yatak odasında veya oturma odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Polyester Throwlar: Polyester veya sentetik ürünlerden üretilmiş throwlar diğer modellere göre daha uygun fiyatlı throwlardır. Polyester throwlar genelde sadece dekoratif amaçlı kullanılırlar. Nefes almayan ve çabuk terleten özelliklerinden dolayı örtünmek için pek kullanışlı değillerdir.

Throw Fiyatları

Throw fiyatları genellikle üretildiği kumaşa ve kaliteye göre değişkenlik göstermektedir. Pamuk, yün ve kadife gibi kaliteli kumaşlardan üretilen koltuk battaniyesi throwlar daha pahalı iken polyester ve sentetik malzemelerden üretilen throwlar ise daha uygun fiyatlıdır. Yine throw fiyatları boyutlarına ve kullanım amaçlarına göre de şekillenmektedir. Siz de yatak odanız, oturma odanız ve evinizin diğer köşelerinde kullanmak için eşyalarınıza uyumlu onlarca farklı renkte ve desende kaliteli throw ve dekorasyona uyum sağlayan kırlentleri uygun fiyatlarla Sarev’de bulabilirsiniz. Sarev koltuk şalı modelleri ile evinize modern ve zamansız bir şıklık katabilirsiniz.

En şık ve uygun fiyatlı Sarev throw modelleri için tıklayınız.