Yorgan Modelleri

Sadece stoktakileri göster
Görünüm
Toplam 53 ürün görüntüleniyor.

Yorgan Modelleri ve Fiyatları – SAREV

Günün uyuyarak geçirdiğimiz yaklaşık %30’luk vaktinin ayakta geçirdiğimiz %70’lik vaktine ciddi anlamda etki ettiği göz önünde bulundurulduğunda uyku kalitesinin ne kadar önemli olduğunu anlarız. Kaliteli, deliksiz ve sağlıklı bir uyku için yatak ve yastık seçiminden sonraki en önemli detay yorgan seçimidir. Çünkü yorganlar kışın örtündüğümüz ve vücudumuza tamamen temas eden ürünlerdir. Dolayısıyla yorgan seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Yorgan Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Yorgan seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk nokta yorganın üzerimizde bir ağırlık hissi oluşturmamasıdır. Kalın yorganlar daha sıcak tutuyor gibi gelse de aslında yorgan kalınlığının sıcak tutma ile bir ilgisi yoktur. Bu yüzden sıcak tutsun diye kalın ve ağır yorganlar tercih edilmemelidir. Yani seçeceğimiz yorgan hafif olmalıdır. Bir diğer önemli nokta ise yorganın nefes alabilen özelliklerdeki kumaşlardan ve dolgu malzemelerinden üretilmiş olmasıdır. Polyester ve sentetik malzemelerden üretilen yorganlar hava sirkülasyonu sağlamayacak ve gece aşırı derecede terlemenize sebebiyet vererek uykunuzun bölünmesine neden olacaktır. Bir diğer önemli madde ise eğer alerjik bir bünyeye sahipseniz seçeceğiniz yorgan kesinlikle antialerjik özelliklerde olmalıdır. Yorgan seçiminde dikkat edilecek son önemli nokta ise yorganın büyüklüğüdür. Aşırı büyük bir yorgan yatağınızın kenarlarından sarkarak sizi rahatsız edecektir. Yorgan büyüklüğü yatağınızdan en fazla 20 cm kadar daha büyük olmalıdır. 

Yorgan seçiminde, rahat bir uyku alabilmeniz için yorganın boyutları önemlidir. Yatağınızın boyutuna veya rahat edeceğiniz doğrultuda çift kişilik yorgan veya tek kişilik yorgan modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bebekleriniz için ise özel olarak üretilen bebek yorgan tasarımlarını kullanabilir böylelikle bebeğinize de konforlu bir uyku ortamı hazırlayabilirsiniz.

Yorgan Modelleri Nelerdir?

Mikrojel Yorganlar: Mikrojel yorgan modelleri yüksek nem çekme özellikleri sayesinde ortamın rutubet seviyesini azaltır. Aynı zamanda sık bir şekilde dokunmuş olmasından dolayı sıcaklık değişimlerine karşı vücudu korur ve konforlu bir uyku sunar. Ayrıca mikro elyaf bir yapıya sahip olduğundan dolayı da ekstra hafif yorganlar arasındadır.

Mikrofiber Yorganlar: Mikrofiber yorganların içinde elyafla birlikte bir miktar hava da bulunur. Bu sayede oldukça hacimli, yumuşak ve hafif yapıdaki yorganlardır. Hava sirkülasyonu konusunda oldukça başarılı olduğundan dolayı gece terlemeden rahat bir uyku uyumanızı sağlar.

Pamuk Yorganlar: Pamuk yorganlar %100 doğal olan pamuk bitkisinden elde edilir. Dolayısıyla vücudumuza tamamen doğal bir dokunun temas etmesi oldukça sağlıklı bir seçenek olacaktır. Ayrıca yumuşacık yapısı ve ısı yalıtımı sayesinde terletmeyen ve yazın serin, kışın ise sıcak bir uyku çekmenize yardımcı olacak yorgan çeşitlerindendir.

Bambu Yorganlar: Sürdürülebilirliğe önem veren ve doğal malzemelerden üretilen ürünleri seven kullanıcılar için bambu yorganlar en ideal tercihlerden biridir. Hava sirkülasyonu konusunda son dereceli başarılı ve aynı zamanda sıcak tutma kabiliyeti yüksek, yumuşak, hafif ve doğal yorgan türlerinden biridir.

Yün Yorganlar: Kış aylarında tercih edilebilecek en ideal yorgan modellerinden biri yün yorganlardır. Doğal, dayanıklı, sıcak tutan ve sağlıklı bir yorgan modeli olan yün yorganlar kışın dondurucu soğuklarında sıcacık şekilde rahatça uyumanıza yardımcı olur. Bunun yanında yün yorganlar hiçbir ıslaklık hissi vermeden kendi ağırlıklarının %33’ü kadar nem çekebildiklerinden dolayı ortamın nem dengesini sağlamada oldukça başarılıdırlar.

Kaz Tüyü Yorganlar: Kaz tüyü yorganlar yüksek ısı koruma kapasitelerinden dolayı en soğuk iklimlerde bile kullanılabilecek sağlıklı yorgan çeşitlerindendir. Üstelik buna rağmen oldukça hafif ve yumuşak yorganlardır.

İpek Yorganlar: İpek kumaştan üretilen ipek yorgan modelleri özel yapısı sayesinde kışın sıcak yazın ise serin tutma özelliğiyle bilinir. Rahat ve kaliteli uyku için idealdir.

Yorgan Modellerinin Fiyatları

Yorgan modellerinin fiyatları yorganın üretildiği kumaşa ve iç dolgu malzemelerinin kalitesine ve boyutuna göre değişkenlik gösterir. En doğal, en kaliteli, hava geçirgenliği maksimum düzeyde ve kış aylarında sıcacık yaz aylarında ise serin tutma özelliklerine sahip Sarev yorgan modelleri ile her mevsim konforlu ve sağlıklı bir uykunun garantisi içinde olacaksınız.

En şık ve uygun fiyatlı Sarev yorgan modelleri için tıklayınız.