Masa Örtüleri

Sadece stoktakileri göster
Görünüm
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Masa Örtüsü Modelleri ve Fiyatları - SAREV

Masa örtüleri masamızın üzerine serdiğimiz hem dekoratif hem de işlevsel özellikleri bulunan ürünlerdir. Masa örtüleri işlevsel olarak masaları yemek artıklarından, kirden, tozdan ve çizilmelerden koruyan örtülerdir. Masa örtüleri sayesinde yemek masalarının kullanım ömrü daha da uzar. Dekoratif açıdan baktığımızda ise masa örtüleri sofralarda davetkar bir görsel şölen oluşturur. Evinizin dekorasyonu, yemek takımınızın renkleri ve yemeğin çeşidine göre doğru olarak seçeceğiniz bir masa örtüsü ve runner ile yemeğin ve sofranın lezzetini daha da artırabilirsiniz.

Masa Örtüsü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Masa örtüsü alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan biri masa örtüsünün boyutudur. Masa örtüsünün boyutunu ve şeklini masaya göre belirlemek gerekir. Yuvarlak bir masa için yuvarlak, dikdörtgen bir masa için ise dikdörtgen bir masa örtüsü kullanmak gerekir. Ayrıca olması gerekenden büyük ve küçük masa örtüleri de hoş bir görüntü ortaya çıkarmayacağından dolayı tam masanıza uygun ölçülerde masa örtüsü kullanmak gerekir. Masa örtüsü alırken dikkat edilecek ikinci bir nokta ise örtünün rengi ve desenidir. Masa örtüsünün rengini ve desenini seçerken oturma odanızdaki diğer eşyaları, yemek takımınızın rengi ve modelini ve yemeğin hangi vakitte yenileceğini göz önünde bulundurmak gerekir. Örneğin akşam yemeği için daha sade ve şık bir masa örtüsü gerekirken kahvaltı öğünü için daha canlı ve desenli masa örtüsü modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca masa örtüsünün rengi ve deseni yemek takımınızla kontrast oluşturacak modelde olmalıdır. Yani eğer yemek takımınız düz ve sade ise masa örtünüz daha canlı, yemek takımınız hareketli ise masa örtünüz daha sade olmalıdır. Masa örtüsü seçerken dikkat edilmesi gereken üçüncü bir nokta ise kumaşının çeşididir. Masa örtüleri pamuk, keten, kadife, saten ve ipek gibi pek çok farklı kumaşlardan üretilebilirler. Yemek yenilen zamana ve yemek takımıza göre yine doğru kumaş tercihi yapmalısınız.

Masa Örtüsü Modelleri

Düz Masa Örtüleri: Düz ve sade renklere sahip masa örtüleri şık bir görüntü için tercih edilmesi gereken masa örtülerindendir. Eğer odanızdaki diğer eşyalar ve yemek takımınız hareketli ve renkli ise düz masa örtüsü modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Desenli Masa Örtüleri: Eğer odanızdaki diğer eşyalar ve yemek takımınız genel olarak sade bir dekorasyonda ise masa örtülerinizi renkli ve desenli modellerden tercih edebilirsiniz. Üstelik gündüz yemeklerini de desenli masa örtülerinde yemek daha uygun olacaktır.

Pamuk Masa Örtüleri: Oldukça kullanışlı modellerdendir. Hem gündüz hem akşam, hem şık hem de gündelik masalara rahatlıkla uyum sağlar. Kolay yıkanma özelliğinden dolayı da sıklıkla tercih edilir.

İpek Masa Örtüleri: Şık görünüşünden dolayı genellikle akşam yemeklerinde ve şık sofralarda kullanılması uygun olan masa örtülerindendir.

Saten Masa Örtüleri: İpek masa örtüleri gibi şık masalarda kullanmak için en uygun masa örtüsü modellerindendir. Kaygan ve parlak dokusuyla masalarınıza oldukça şık bir hava katar.

Keten Masa Örtüleri: Bu model daha çok gündelik masalar için uygun olan masa örtülerindendir.

Masa Örtülerinin Fiyatları

Masa örtülerinin fiyatları üretildiği kumaşa, boyutlara, renk ve desenlere göre değişir. Birbirinden güzel ve kaliteli masa örtülerini bütçe dostu uygun fiyatlarla birleştiren Sarar’da istediğiniz renkte ve desende masa örtüleri bulabilirsiniz. Siz de şık sofralar hazırlamak istiyorsanız Sarev masa örtülerine göz atmayı unutmayın.

En şık ve uygun fiyatlı Sarev masa örtüleri modelleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.