Yastık Modelleri

Sadece stoktakileri göster
Görünüm
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.

Yastık Modelleri ve Fiyatları – SAREV

Doğru yastık seçimi kaliteli bir uyku ve boyun sağlığı açısından çok önemlidir. Her yastık herkes için uygun değildir. Bazı insanlar için yüksek bazıları için ise alçak yastıklar daha kullanışlıdır. Özellikle bazı insanların sahip olduğu boyun ve sırt ağrıları yanlış yastık seçiminden kaynaklanıyor olabilir. Günün dinlenme için en uygun saatleri olan gece saatlerini rahat, konforlu ve huzurlu geçirme açısından doğru yastık seçimi çok önemlidir. Peki, yastık seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir ve hangi yastık modellerini tercih etmeliyiz? Gelin birlikte bakalım.

Yastık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Öncelikle yastık seçimini uyku pozisyonuna göre yapmalısınız. Uyurken vücudunuzun şekli ve başınızın yüksekliği tercih etmeniz gereken yastık modelini belirler. Eğer insanların %80’i gibi yan pozisyonda uyuyorsanız yastığın yüksekliğini omuz seviyenize göre belirlemelisiniz. Eğer geniş omuzlara sahipseniz yüksek bir yastık, daha dar omuzlara sahipseniz alçak bir yastık tercih etmelisiniz. Eğer yüz üstü uyuyanlardansanız başınızı fazla yukarı kaldırmadan omurganızı düz konumlandıracak alçak yastıkları tercih etmelisiniz. Ayrıca yüzünüz yastığa temas edeceğinden dolayı doğal kumaşlardan üretilmiş yumuşak bir yastık kullanmalısınız. Bunların aksine eğer sırt üstü uyuyorsanız da tüm boynunuzu saracak yükseklikte ve orta sert yastık modellerini tercih etmelisiniz.

Yastık seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de yastığın doğal kumaşlardan ve dolgu malzemelerinden üretilmiş olmasıdır. Kullanacağınız yastık pamuk ve yün gibi hava geçirgenliği yüksek ve sizi terletmeyecek türden yastıklar olmalıdır. Hava geçirmeyen ve terlemenize sebep olan yastıklar gece uykunuzun bölünmesine sebep olabilir. Ayrıca terle birlikte yastığınızda sağlığınız için hiç de hoş olmayan bakteriler üreyebilir.

Doğru yastığı seçmek kadar onu iyi bir şekilde korumak ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için yastık alezi kullanmak önemlidir. Yastık kılıfı tasarımlarının altında kullanılan yastık alezleri, konforun yanında kolay temizlemeyi sağlarken hijyenik bir ortam da oluşturur. Yastığınızı korumak ve aynı zamanda rahat bir uyku almak istiyorsanız ipek yastık kılıfı kullanarak aynı zamanda cildinize de gereken önemi verebilirsiniz. 

Yastık Modelleri Nelerdir?

Pamuk Yastıklar: %100 doğal pamuktan üretilen pamuk yastıklar oldukça yumuşak dokusu ve hava geçirgenliği yüksek yapısıyla sağlıklı bir uyku için en ideal yastık modellerinden biridir. Pamuk yastıklar gece terlemenizi önleyen ve konforlu bir uyku çekmenizi sağlayan kaliteli yastık modellerindendir.

Yün Yastıklar: Yün yastıklar düzenli bakımı yapıldığı ve dikkatli kullanıldığı taktirde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz sağlam yastık modellerinden biridir. Yün yastıklar yüksek hava sirkülasyonu sayesinde nefes alabilen bir yapıya sahiptir. Ayrıca ıslaklık hissi vermeden yüksek nem çekme kapasitesi sayesinde gece terlemelerine karşı oldukça kullanışlı yastık modellerinden biridir.

Kaz Tüyü Yastıklar: Kaz tüyü hem %100 doğal hem de insan sağlığı açısından son derece iyi yastık çeşitlerinden biridir. Ultra hafif olmasından dolayı da ferah ve yumuşak bir his sağlar. Yumuşak yastık sevenler için en ideal yastık türlerinden biridir.

Ortopedik Yastıklar: Ortopedik yastıklar boyun desteği olan yastıklardır. Bu yastıklar boyun fıtığı, boyun düzleşmesi ve çeşitli boyun ve omurga problemlerine bağlı olarak ağrı çeken kişiler için en ideal yastık modellerinden biridir.

Mikrojel Yastıklar: Mikrojel yastık modelleri yüksek nem çekme ve hava sirkülasyonu sağlama özelliklerinden dolayı vücudun ısı dengesini ayarlar ve hafif yapısıyla rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olur.

Mikrofiber Yastıklar: İçinde elyaf ve bir miktar hava bulunduran mikrofiber yastıklar da oldukça hafiftir. Hacimli ve hafif yapısıyla kuş gibi hafif bir uyku uyumanızı sağlar.

Latex Yastıklar: Boyun ve sırt ağrılarından şikayet edenler için latex yastıklar en ideal tercihlerden biri olacaktır. Boyun destekli olan bu yastıklar ayrıca anti bakteriyel özelliğe de sahiptirler.

Yastık Fiyatları

Yastık fiyatları üretildiği kumaş ve dolgu malzemesine göre değişkenlik gösterir. Hava geçirgenliği yüksek, doğal ve kaliteli malzemelerden üretilen Sarev yastık modellerini uygun fiyatlarla Sarar’da bulabilirsiniz.

En şık ve uygun fiyatlı Sarev yastık modelleri için tıklayınız.