Erkek Kol Manşetli Gömlek

Sadece stoktakileri göster
Görünüm
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.

Erkek Kol Manşetli Gömlek Modelleri ve Fiyatları

Kol Manşetli Gömlek Nedir?


Kol manşetli gömlek modelleri, kol kısımlarının ucunda kol düğmesi takılması için ilikler bulunan gömleklerdir. Bu gömlek modellerinin kol uçları düz durması için diğer gömlek modellerinde göre daha sert bir malzemeden üretilir ya da içine sert bir madde yerleştirilerek düz durması sağlanır. Çoğunlukla ceket içine tercih edilirler ve kol düğmeleri, gömleğin kol boyu ceketin kol kısmından daha uzun olduğu için görünür. Ceket ve gömlek arasında bir manşet boyu kadar boşluk olması gerektiğinden bahsedilerek yapılan tanımlardaki manşet, burdan gelir.

Kol manşetli gömlek modellerinin birkaç farklı modeli bulunuyor. Bazı modellerde manşet kısmında kol ilikleri için hazır boşluk bulunurken, double manşet gömlek modellerinde ise manşet kısmını kıvırarak üst üste getiriyor, ardından kol düğmelerini ilikliyorsunuz.

Kol Manşetli Gömlek Seçimi Nasıl Yapılır?

Kol manşetli gömleklerin en büyük özelliği, bilek bölgesini kaplayan kısımdaki kol düğmeleri için ayrılan iliklerdir. Bu nedenle, gömleği ceketle kombinlemeyi hedefliyorsanız mutlaka deneyerek almanızı veya beden ölçü tablolarına dikkat ederek tercih yapmanızı öneririz. Drop ölçüsünü göz önünde bulundurarak seçim yapmanız gömlek ve ceket duruşu için faydalı olacaktır.

Genellikle Kol manşetli gömleklerin bileğe gelen bölgesiyle ceketin kol uzunluğunun bitiş noktası arasında en az 1-1.5 cm aralık olmalıdır. Kol manşetli gömleklerin manşet kısımları da bu uzunluğa göre üretilir.

Kol manşetli gömleklerin manşet kısmı çoğunlukla sade bir bölge olsa da, desenli tasarımlara da rastlamak mümkündür. Manşet kısmında kol düğmeleri de olacağından desenli ve dantelli tasarımlar fazla hareketli kalabilir. Sade kol manşetli gömlekler, kol düğmeleri için daha şık bir seçim olacaktır.

Kol manşetli gömlek modelleri kol düğmeleriyle kullanıldığı için kol düğmesi seçimlerine dikkat etmelisiniz. Onlarca modelde kol düğmesi modeli, resmi, kurumsal, parti, balo gibi konseptlere özel şekilde üretiliyor. Hazır kol düğmeleri haricinde, özel üretim kol düğmeleri de sıklıkla tercih ediliyor.

Renk ve desen seçimine gelirsek, gömleği giymeyi planladığınız mekan, konsept gibi faktörlere göre karar kılmalısınız. Haki gömlek erkek, siyah gömlek erkek gibi koyu renkli kol manşetli gömlek modelleri, şık ve karizmatik duruşuyla oldukça popüler. Mavi gömlek erkek, beyaz gömlek erkek, gri, bej gibi açık tonlardaki modeller ise resmi ve kurumsal kombinler için tercih ediliyor.

Uygun Fiyatlı Sarar Kol Manşetli Gömlek Modelleri

Verdiği imaj ve şık duruşu nedeniyle özellikle düğün, nikah, kutlama gibi özel günlerde tercih edilen kol manşetli gömlekler, bolca alternatife sahip. Seçeneğin çok olmasıyla fiyat aralığı da bir hayli geniş diyebiliriz.

Sartoria, Sarar, Interview Sarar, CCS, Interview Marine olmak üzere 5 farklı markada kol manşetli gömlek modellerini müşterilerine sunan Sarar, her konsepte, tarza ve ihtiyaca uygun seçenekleri olan geniş bir kol manşetli gömlek kataloğuna sahip.

Yüzlerce Sarar ve gömlek ve kol manşetli gömlek modelini, Sarar online satış mağazasına buraya tıklayarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.