Çarşaf Takımları

Sadece stoktakileri göster
Görünüm
Toplam 41 ürün görüntüleniyor.

Çarşaf Takımları Modelleri ve Fiyatları - SAREV

İnsan hayatında uykunun çok büyük bir önemi vardır. Tüm günün yorgunluğunu ve stresini uyku zamanlarında atarız. Sağlıklı bir uyku uyumayan kişilerin gün içerisindeki performanslarının da düşük olduğu bilinmektedir. Bu sebeple uykunun da kaliteli ve sağlıklı olması önemlidir. Uykunun kaliteli olması için de en önemli nokta uyku ürünlerinin temiz ve kaliteli olmasıdır. Tam bu noktada çarşaf veya çarşaf takımı sağlıklı ve konforlu bir uyku için çok önemli yer tutarlar. Yatağa serilen bir çarşaf ve yastık kılıflarından oluşan çarşaf takımının dokusu ve özellikleri iyi bir uykunun adeta anahtarıdır. Çarşaf takımları da kendi içinde tek kişilik ve çift kişilik takımlar olarak ayrılmaktadır.

Çarşaf Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çarşaf takımı alırken sadece renk ve dokuya odaklanmamak gerekir. Çarşaf takımının kalitesi de oldukça önemlidir. Santimetreye düşen iplik sayısı kumaşın kalitesini belirlemede en önemli parametrelerden biridir. Santimetreye düşen iplik sayısı ne kadar fazla ise yani bir diğer deyişle kumaş ne kadar sık dokunmuş ise o kumaşın dayanıklığı o kadar fazladır. Aynı zamanda sık dokunmuş kumaşlar oldukça yumuşak bir his de bırakırlar.

Çarşaf takımı kullanırken mevsimlik olarak farklı seçmeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Örneğin kış aylarında ısıyı hapseden, vücut ısısının korunmasını sağlayan ve sıcak tutan kumaşlardan üretilmiş çarşaf takımları kullanmak gerekir. Yaz aylarında ise nefes alabilen, hava geçirgenliği yüksek, ferah ve terletmeyen kumaşlarla üretilmiş çarşaf takımlarını seçmek gerekir.

Çarşaf takımı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da boyutlardır. Doğru çarşaf boyutunu seçmek oldukça önemlidir. Olması gerekenden büyük veya küçük çarşaf takımları, rahatsızlık yaratarak uykunuzun bölünmesine sebep olabilir. Sarev koleksiyonlarınında bulunan tek kişilik çarşaf takımı ve çift kişilik çarşaf takımı modelleri arasından uygun olan modeli seçebilirsiniz. Yatak ve yastık boyutlarınıza göre doğru ebatlardaki çarşaf takımlarını seçmelisiniz.

Çarşaf Takımı Modelleri

Pamuk Çarşaf Takımları: Hem yaz hem de kış aylarında kullanılabilecek yumuşak bir dokuya sahip çarşaf takımlarıdır. %100 pamuk içerikli farklı renk seçeneklerine sahip fittet ranforce çarşaf seti Nefes alan yapısıyla rahat ve konforlu bir uyku uyumanıza yardımcı olur.

Pamuk Saten Çarşaf Takımları: Pamuk saten çok ince ipliklerden üretilen bir kumaş türüdür. Üstelik oldukça yumuşak bir his bırakır. Yüzde yüz satenden üretilen kaygan kumaşlara göre kullanımı daha kolaydır.

Bambu Çarşaf Takımları: Pamuk çarşaf takımları gibi sağlıklı ve doğal bir kumaş türünden üretilmiş çarşaf takımı modellerindendir. Yüksek hava geçirgenliği ve yumuşak dokusu sayesinde konforlu bir uyku uyumanıza yardımcı olur.

Polyester Çarşaf Takımları: Yumuşak ve fazla kırışmayan bir kumaş yapısına sahip çarşaf takımlarındandır. Her bütçeye uygun modelleri bulunabilir.

Saten Çarşaf Takımları: Sağlıklı ve yumuşak dokusuyla oldukça şık görünen çarşaf takımlarından biridir. Kaygan bir kumaş yapısı bulunmaktadır.

Kreton Çarşaf Takımları: Kreton kumaş %100 pamuk ipliği ile üretilen bir kumaş çeşididir. Pamuk çarşaf takımlarından farkı ise aşırı sık dokunmamış olmasıdır. Sık dokunmaması sayesinde hava geçirgenliği oldukça yüksektir. Yaz ve bahar aylarında tercih edilecek en iyi kumaş türlerinden biridir.

Çarşaf Takımlarının Fiyatları

Çarşaf takımlarının fiyatları değişkenlik göstermektedir. Kaliteli, sağlıklı ve %100 doğal malzemelerden üretilen çarşaf takımları daha pahalıyken, polyester ve sentetik malzemelerden üretilen çarşaf takımları ise daha uygun fiyatlıdır. Sarev birbirinden güzel renklerde, desenlerde ve çeşitte çarşaf takımını sizlerle buluşturuyor. Üstelik her bütçeye uygun geniş fiyat aralığı ile siz de kaliteli çarşaf takımlarına sahip olabilirsiniz.

En şık ve uygun fiyatlı Sarev çarşaf takımı modelleri için tıklayınız.