Siyah Kravat

Sadece stoktakileri göster
Görünüm
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.

Sarar Erkek Siyah Kravat Modelleri ve Fiyatları

Takım elbise giymenin tamamlayıcı parçalarından biri olan kravatlar, erkeklerin tarzını yansıtmakta önemli bir role sahiptir. Siyah kravat ise klasik ve şık bir seçenek olması nedeniyle hem özel günlerde hem de iş yaşamında özellikle tercih edilen bir aksesuardır. Sarar erkek siyah kravat koleksiyonunda her tarza uygun siyah kravat çeşitleri yer almaktadır. Düz ve desenli pek çok farklı siyah kravat modelini sarar.com’da bulabilirsiniz.

Siyah Kravatın Anlamı

Hareketlerimiz kadar giydiklerimiz de benliğimizi, duruşumuzu hatta o an nasıl bir ruh halinde olduğumuzu simgeler. Cumhuriyet’in ilanıyla daha da önem kazanan ve devrimlerin simgesi haline gelen; erkeklerin en önemli aksesuarlarından biri olan kravat da aslında kişiliğimiz ve modumuz hakkında büyük ipuçları verir. Bazı renkler kişiye özgüven veya şıklık katarken bazılarının ise daha farklı anlamları vardır. Siyah kravat hüzün ve matem gibi anlamları barındırırken aynı zamanda modumuzla beraber karşı tarafa tutku ve güç gibi mesajlar da verebilir. Bu yüzden karşı tarafa çoğunlukla resmi mesajlar verir ve karşı tarafın saygısını talep ettiğini söyler. Siyah kravata sadece resmi ortamlarda değil düğünlerde de çok sık rastlandığı dile getirilebilir. Sadece konuklarda değil papyon tercih etmeyen damatların da tercihleri arasında da siyah kravata rastlamak mümkün.

Siyah Kravat Hangi Renk Gömlekler ile Kullanılır?

Bazı klasikler vardır ki yerini en şık kombinler bile dolduramaz. Siyah kravat ve beyaz gömlek erkek ikilisi de o klasiklerin başında gelir. Hem klas bir görüntü sergilerken hem de aynı zamanda şık olmak isteyenlerin ilk tercihlerinden olan beyaz gömlek ve siyah kravat ikilisini gri gömlekle tamamlanan siyah kravat kombini takip eder. Beyaz gömlekten apayrı bir hava barındıran gri tonlarının da siyah kravata çok yakıştığını söylemek mümkün. Siyah gömlek üzerine siyah kravat tercih edenlerin sayısı da epey fazla. Baştan ayağa simsiyah olmak isteyenlerin vazgeçilmezlerinden olan bu kombin/erkek/ceket siyah ceket, pantolon ve ayakkabıyla birleştirildiğinde tamamlanmış olur. Tüm bu renklere ek olarak, açık mavi ile siyah kravatı kombinleyenlerin sayısı da oldukça fazla. Beyaz gömlekten daha az resmi ancak siyah gömleğe göre de daha fresh bir havası olan mavi gömleğin siyah kravatla uyumu da oldukça şık gözüküyor.

Siyah Kravat ile Takım Elbise Uyumu

Kimi zaman şık bir davette misafirlerin üzerinde kimi zaman papyon tercih etmeyen damatlarda karşımıza çıkan siyah kravatlı takım elbiseler, erkek giyiminin en zamansız parçaları arasında yer alıyor. Her ortama ve duruma uyumlu olan siyah kravat ile giyilen siyah takım elbiselerde en önemli nokta tonların birbiriyle ahenk içerisinde olması. Bununla birlikte, altına giyilecek beyaz sneaker’lar kombini sportif bir görünüme kavuştururken rugan ayakkabılar ise daha klasik bir görüntü oluşturuyor. Alışılmış bir görünümün dışına çıkmak isteyen kişilerin tercihlerinden olan bordo takım elbiselerin de eşlikçisi olan siyah kravat beraberinde kullanıldığı her takımı resmileştiriyor.

Siyah Kravat Bakımı ve Temizliği

Üzerimize giydiğimiz her parçanın kendini göstermesi için temiz ve pak olması gerekir. Gözleri üzerinde toplayacak şıklıkta bir siyah kravatta ise bu gereklilik birkaç kat daha fazla olur. Hassas bir kumaş yapısına sahip olan siyah kravatları kuru temizleme ile temizlik işlemi yaptırabilirsiniz. Dolabınızda saklarken formunu ve yapısını korumak için askılık kullanarak asabilirsiniz. Ütü yaparken ise düşük ısı tercih etmeniz gerekir. Aksi takdirde kimi zaman renklerde solma kimi zaman ise kravatın kumaşında bozulma görülmektedir. Bunların yaşanmaması için siyah kravat bakımı ve temizliği için profesyonellerden yardım alabilirsiniz.

Sarar Siyah Kravat Fiyatları

Her üründe olduğu gibi siyah kravatlarda da modelden, kumaş tipine ve kalitesine göre her cebe uygun olanını bulmak mümkün. Bu sebeple siyah kravat fiyatlarında geniş bir yelpaze olduğunu söyleyebiliriz. Sarar kalitesiyle buluşan siyah kravatlarda da herkese uygun bir seçenek var. Kimi zaman resmi bir iş yemeğinde kimi zaman ise daha rahat ortamlarda kombinlerinizin eşlikçisi olan siyah kravata istediğiniz tonda ve boyutta uygun fiyatlarla ulaşmak için Sarar mağazaları ve internet sitesini ziyaret edebilir, uzman kadromuzdan size en uygun olanı seçmek için yardım talep edebilirsiniz.