Sade Kravat

Sadece stoktakileri göster
Görünüm
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.

Sarar Erkek Sade Kravat Modelleri ve Fiyatları

Kravat, klasik giyimin vazgeçilmez aksesuarı olmasıyla bilinir. Genel olarak takım elbiselerle kullanıldığı bilinse de değişen moda dünyasında kravat da farklı kombinlerde kendini göstermeye başladı. Sade kravatlar bu kombinlerle oldukça uyumlu bir görünüm sunarken birçok rengin kullanılmasına da olanak tanır.

Sade Kravat Hangi Gömlek Modelleriyle Kullanılır?

Kombini tamamlayan bir unsur olan kravatın kullanıldığı gömleğin modeli oldukça önem taşımaktadır. Hareketli bir kravat ile desensiz bir gömleğin uyumu kusursuz olabilirken ikisi de desenli olduğunda göz yorucu bir sonuç ortaya çıkabilir. Sade kravatlar ise çizgili, puantiyeli ya da başka bir desene sahip gömlekler ile birleştirildiğinde çok şık bir hava oluşturur. Bu yüzden sade kravatları tamamlamanın en iyi yolu desenli gömlekler ya da ceketler olabilir. Slim fit ile çok şık olabileceği gibi regular model gömleklerle de sade kravatlar oldukça gösterişli bir duruş sergiler. Kravat kullanımında gömlek yakaları da oldukça önemlidir. Gömlek yaka uçları birbirine yakınsa ince formda kravatlar kullanılmalıdır. Ancak geniş bir açıda ise kalın formdaki kravatlar tercih edilebilir.

Sade Kravat ile Takım Elbise Uyumu

Takım elbiselerin her dönem tamamlayıcısı olan kravatlar içerisinden sade kravat modelleri oldukça uyumlu bir görünüm sergiler. İş yaşamında, özel gün ve davetlerde sade kravat ve takım elbise uyumu oldukça asil bir stil ortaya koyar. Sade kravatları takım elbiselerle kombinlerken renk uyumu ya da kontrast göz önünde bulundurulmalıdır. Siyah takım elbise ve gömlekten oluşan bir kombinde kırmızı ya da fuşya renklerle kıyafetinizi patlatabilirsiniz. Oldukça iddialı ve cool bir izlenim sağlayacaktır. Çizgili takım elbiseler gibi hareketli kıyafetlerde kravatın kendini göstermesi için sade olması önerilir. Business casual takımların eşlikçilerinin yine sportif formlardaki sade kravatlar olması ise oldukça şık durur. Klasik bir takım elbiseyle sade kravat seçerken kravat kumaşının saten olması ise ayrıca bir nüastır nüanstır.

Sade Kravat Bakımı ve Temizliği

Kravatları dolapta saklamak yerine, bir kravat askısı kullanarak asılı tutmak ya da korumak için özel bir kravat kutusu kullanmak önemlidir. Bu şekilde kravatların kırışması ve deformasyona uğraması önlenebilir. Her kullanımdan sonra iyice havalandırmak ise kravat bakımında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu şekilde kravatın rutubetten diğer kokulardan arınması sağlanabilir. Kravat bağlama şekli de uzun ömürlü olması konusunda önemlidir. Düzgün bir formda bağlanan kravatın her noktası kırışmayacaktır. Bu şekilde kravatın deformasyona uğramasının önüne geçebilirsiniz.

Kravatlar hassas bir dokuya sahiptir ve doğru şekilde temizlenmezse zarar görebilirler. Kravatları temizlemek için bir kuru temizleme hizmetinden yardım almak en iyi yöntemdir. Ancak evde temizlemek isteniyorsa oldukça düşük ısıda ve hassas programda, düşük devirde yıkanmalıdır. Ütülerken ise düşük ısı kullanmalı ve kravatın doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olunmalıdır. Ayrıca kravatın ütü yapılacak yüzeyine doğrudan temas etmesini önlemek için bir ütü bezi kullanmakta fayda vardır.

Sade Kravat Fiyatları

Kravat zarif bir aksesuardır ve kaliteli olması diğer kıyafetler kadar önemlidir. Bu sebeple kullanılacak takım elbise ya da diğer kıyafetlerle dokusunun uyması önemlidir. Sarar sade kravatları birçok renk ile sarar.com’da ve mağazalarda bulmak mümkün. Çeşitli ürünlerin kampanyalı ve indirimli fiyatlarından haberdar olmak için e-bültene kayıt olmayı unutmayın.