KATEGORİNİN FAVORİ ÜRÜNLERİ

Bebek Yastıkları

Sadece stoktakileri göster
Görünüm
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Bebek Yastık Modelleri ve Fiyatları

Bebekler için deliksiz bir uyku ve aynı zamanda iyi bir fiziksel ve mental büyüme gelişme için yastık seçimi çok önemlidir. Bebek yastığı bebeğinize özel bazı kriterlere sahip olmalıdır. Dokusu, malzeme içeriği ve kumaşı bebeğinizin sağlıklı uyku almasında önemli bir yere sahiptir. Eğer bebeğiniz yüz üstü yattığında desteksiz bir şekilde kafasını kaldırabiliyorsa ve kendi başına desteksiz bir şekilde dik oturabiliyorsa yastık kullanmaya başlayabilirsiniz. Bebeğinizin boynu ve başına uygun olan bebekler için özel olarak üretilen ölçülerdeki ürünleri tercih etmelisiniz.

Bebek Yastıkları Nasıl Olmalıdır?

2 yaşından itibaren bebeğinizin gereksinimlerini anlamalı ve ona göre uygun olan yastık modelini tercih etmelisiniz. Peki, bebeğiniz için seçeceğiniz yastıklar hangileri olmalı ve yastık seçiminde dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

İlk olarak bebek yastığı kesinlikle sert ve kalın olmamalıdır. Sert ve kalın yastıklar bebeğinizin hem cildini tahriş ederek alerjilere sebep olacak hem de bazı boyun rahatsızlıklarına neden olacaktır. Bebek yastıkları öncelikle ince ve yumuşak bir dokuya sahip olmalıdır.

Bebeğiniz için seçeceğiniz yastıklar kesinlikle doğal malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Sentetik ve polyester malzemelerden üretilen yastıklar nefes almadığı için bebeğinizin terlemesine, bakterilerin artmasına ve alerji olmasına sebep olabilir. Bebekler için en ideal yastıklar %100 pamuk ve bambu gibi doğal malzemelerden üretilmiş yastıklardır. Yüksek hava geçirgenliği ve doğal yapısı sayesinde bebeğinizin huzurla ve sağlıkla uyumasına yardımcı olur.

Bebeğiniz gece sık sık terleyebilir, salyası akabilir, ağlayabilir dolayısıyla yastığı ıslanabilir ve kirlenebilir. Bu durum da yastıkta bakterilerin çoğalması için uygun bir ortam yaratır. Bu nedenle bebeğinize alacağınız yastık anti bakteriyel özellikte ve sık yıkanabilir olmalıdır. Yastık, yatak gibi ürünlerde hijyeni sağlayabilmek ve uzun süreli kullanım için bebek alez ürünlerini kullanabilirsiniz.

Bebek Yastık Modelleri

Pamuk Bebek Yastığı: %100 organik pamuktan üretilen yastıklar bebekleriniz için en ideal seçeneklerden biridir. Pamuktan üretilmiş kumaşı yumuşak bir dokuya sahiptir ve aynı zamanda bebeğinizin cildi için antialerjik ve tahriş etme oranı düşük bir malzemedir. Pamuktan üretilmiş dolgu ise yüksek hava sirkülasyonu sayesinde bebeğinizin terlemeden konforlu ve deliksiz bir uyku uyumasını sağlar.

Yün Bebek Yastığı: İç dolgusu %100 yünden dış kumaşı ise %100 pamuktan üretilen yün yastıklar da bebekler için tercih edilebilecek yastık modellerindendir. Nefes alabilen yapısı nedeniyle dört mevsim rahatlıkla kullanılır. Bebeğinizin terlemeden konforlu ve deliksiz bir uyku uyumasını sağlar. Ayrıca yün malzemeler yüksek emiş gücü de sağladıkları için bebeğinizin ıslak ve rahatsız bir uyku uyumasını engeller. Islaklık hissi vermeden ortamdaki nemin %33’unu çekebilir ve ortamın rutubet dengesini ayarlayarak aynı zamanda bebeğinizin vücut ısısını da dengeleyebilir.

Mikrofiber Bebek Yastığı: Bebeğiniz için tercih edebileceğiniz en sağlıklı modellerden biri de mikrofiber bebek yastıklarıdır. Bu yastıkların dış kumaşı mikrofiber iç dolgusu da silikon elyaftan üretilir. Anti bakteriyel ve antialerjik bir yastık modelidir.

Bambu Bebek Yastığı: Doğallıktan ödün vermeyen bambu yastıklar, bebeğiniz için bir diğer yastık seçeneğidir. Yüzey kumaşında ve dolgu malzemesinde doğal nem emici olan bambu kullanılmıştır. Bebeğinizin rahat bir uyku uyumasını istiyorsanız Sarev kalitesindeki bambu yastık modellerini tercih edebilirsiniz.

Bebek Yastık Fiyatları

Bebek yastıklarının fiyatları bebek yastığının özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Bebek yastıkları ne kadar kaliteli ve bebeğiniz için sağlıklı özelliklere sahipse fiyatları da o oranda artar. Hava alabilen, terletmeyen, doğal kumaşlardan ve iç dolgulardan üretilmiş en kaliteli ve aynı zamanda uygun fiyatlara sahip Sarev bebek yastık modelleri en ideal tercihlerden biri olacaktır.

En şık ve uygun fiyatlı Sarev bebek yastık modelleri için tıklayınız.