İade ve Değişim Bilgileri

İade ve Değişim Bilgileri
Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) almış olduğunuz ürünü tahrip etmeden/bozmadan teslim tarihinden itibaren on dört (14) günlük süre içinde, hiçbir cezai ve hukuki sorumluluk üstlenmeden iade talebinizi bize yazılı olarak (faks, e-posta, iletişim formu vb.) bildirmeniz gerekmektedir. İade veya değişim yapmak istediğiniz ürün(leri) Yurt İçi Kargo ile tarafımıza alıcı ödemeli göndererek iade veya değişim yapabilirsiniz. Ürünlerinizi iade veya değişim için bize göndermeden önce; sipariş paketi içerisinden çıkan iade formundan destek alabilir veya  444 95 44 müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz. Size gönderilen ürün / ürünlere göre adres bilgimiz değişmektedir. Ürünlerin ilgili adreslere ulaşabilmesi açısından iade formunda yer alan mağaza kodlarının da Yurtiçi kargo firmasına iletilmesi gerekmektedir.

İade veya değişim yapılacak ürün(lerin) yanında ürün faturası mutlaka olmalıdır. Kargo ile birlikte iadelerde iade veya değişim gerekçesini belirten yazı göndermeniz işlemlerinizi hızlandıracaktır.

Kozmetik ürünlerinin hijyen çerçevesinde iadesi kabul edilmemektedir. 

Şirket adına fatura kestirilmiş ise, bu ürün(lerin)ün iadesinde mutlaka Sarar Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. adına iade faturası düzenlenmelidir. Bu Sarar Shop'un bir talebi değil, kanuni bir zorunluluktur.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Tahrip edilmiş ve sair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür.

Üründe herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmayacak ve bedel iade edilmeyecektir.

Havale iadeleri ve kredi kartı iadeleri 10 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır, bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

Önemli Not: İndirim dönemlerinde mağazalarımızdan ürün ayıramıyoruz o sebeple online üzerinden değil ancak size en yakın mağazalardan ürün değişimlerinizi yapabilirsiniz.

***İç giyim alt çamaşırlarda hijyen dolayısıyla iade veya değiştirme yapılmamaktadır.
***Ürün/ürünlerin stoklarda olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir.